KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12983336
nr 1298 3336
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 50/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 16 december 2019
kl 20:20:30
600 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund